Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren 87 öğrenci topluluğu tarafından ders yılı boyunca çok çeşitli kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler Üniversitemizin yalnızca bilim yuvası olmadığını göstermekte, kültürel olguların ve sosyal faaliyetlerin kendi öz kültürümüzden de birikimini alarak gerçekleştirilmesi, ODTÜ'ye o çok farklı boyutunu kazandırmış bulunmaktadır. Zaten ODTÜ tüm akademik, kültürel, sosyal ve sportif etkinliklerin bir bütün içinde harmanlanması değil midir?

ODTÜ Kültür Toplulukları tarafından 2023 yılı boyunca çeşitli konserler, sergiler, kültür haftaları ile konferans, panel ve gezileri içeren yaklaşık 413 nitelikli etkinlik düzenlendiğini biliyor muydunuz ?

Bu etkinliklerin düzenlenmiş olması öğrencilerimizin ders dışı başarılarının çok etkileyici bir örneğini oluşturmuş ve öğrencilerimiz bu konuda da kırılması güç bir rekorun sahibi olmuşlardır. Üniversitelerimiz öğrencilerinin yalnızca bilim ve eğitim alanında değil sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerde sergiledikleri üstün başarılar ODTÜ'nün yalnızca Türkiye'de değil tüm dünyada seçkin konumunu ortaya koyması açısından da önem taşımaktadır. Böylece ODTÜ, kuruluşundan bugüne geçen yıllar boyunca nice kurum ya da kuruluşun ulaşamadığı yaşam sürecini ve başarılar zincirini yaratmış bulunmaktadır.

Sizleri de bu etkinliklerde aktif olarak çalışmaya davet ediyoruz. Unutmayın kültür; düşünceyi zenginleştiren, zevki incelten, eleştiri anlayışını geliştiren bir yaşama biçimidir.

Güzeli görmek, içinde duymak ve başkalarına duyurabilmek, sevgiyi, dostluğu, başarıyı paylaşmak, birlik, beraberlik, gençlik dinamizmi, güzel şeyler üretebilme duygu ve coşkusunun gerçekten övgüye değer yeni örneklerini oluşturmak için sizleri Topluluklara üye olmaya davet ediyor, ODTÜ Kütüphanesi alt katında bulunan Kültür İşleri Müdürlüğü'ne bekliyoruz.

İnsanca iletişim, sanatla ve sevgiyle...

Nice sevgi, dostluk, başarı dolu yıllara ve geleneksel şenliklere...

ODTÜ Kültür İşleri Müdürlüğü

MİSYONUMUZ

Farklı kentlerden, farklı kültür yapıları ve alışkanlıkları ile üniversitemize gelen yeni öğrencilerin, birbirleri ile tanışmalarını ve eğitim sürecinde onların yetenekleri ve ilgileri doğrultusunda topluluk kurmalarını veya var olan topluluklara üye olarak, aktif bir şekilde görev almalarını sağlayacak düzenlemeler yaparak ürettiklerini üniversitemizde, üniversitelerarası ve uluslararası ortamlarda sergilemeleri için imkanlar sağlamaktır.

VİZYONUMUZ

Öğrenci Topluluklarına ait etkinliklerin sayı ve çeşitliliğini yurt içi ve yurt dışında geliştirerek arttırmak ve ODTÜ öğrencisinin sadece bilimsel eğitim almakla kalmayıp, başarılı bir hayata sahip olabilmesi için sosyal donanımlar edinmesini sağlamak.


Son Güncelleme:
17/01/2024 - 16:14