KÜLTÜR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


ODTÜ 26.Uluslararası Bahar Şenliği Programı

 

ODTÜ 26.ULUSLARARASI BAHAR ŞENLİĞİ PROGRAMI

Bu sene 26.sı düzenlenen ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği her zaman olduğu gibi yine herkese hitap eden, dopdolu bir programla karşınızda.

Baharın gelişiyle, amfilerden ve dersliklerden çıkarak; paylaşımı, birlikteliği, üretimi ve amatör ruhu hep beraber yaşayıp eğleneceğimiz bir şenlik dileğiyle.

Şenlik süresince, çevre temizliğine olan duyarlılığımızı kaybetmeyelim.

 

ODTÜ’müzü temiz tutalım ve koruyalım.

 

Uluslararası Gençlik Topluluğu

 

KISALTMALAR

 

ST                           Stadyum

MA                        Mimarlık Amfisi

PA                          Panayır Alanı

TS                           Topluluklar Sahnesi

MTS                       Müzik Toplulukları Sahnesi

KKM                     Kültür ve Kongre Merkezi

UF                          Uluslararası Fuar

MM                       Merkez Mühendislik Binası

UFS                        Uluslararası Fuar Sahnesi

TKÇ                       Tenis Kortları Çimleri

MM-25                  Merkez Mühendislik Amfisi

ABS                        Açık Basketbol Sahası

TFS                        Toprak Futbol Sahası

KYH                       Kapalı Yüzme Havuzu

TK                          Tenis Kortları (Büyük Spor Salonu Karşısı)

 

09 MAYIS 2012 ÇARŞAMBA


Tüm Gün:            “Müzik Yayını” (Radyo Topluluğu) TKÇ

                            “90’lar Sergisi” (İletişim Topluluğu) PA

Terreiro de Fronteiras-Terreiro em Movimento-Emrah Kartal Multimedya Sergisi” (Brezilya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM Sergi Salonu

                            “Arc-Trap Oyunu” (Okçuluk Topluluğu) TK

“İmkansız Merdivene Tırmanma Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Seksek Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Telden Yüzük Geçirmece Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Atari Oyunları” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Değiş Tokuş Standı” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Havuzda Dalış” (Su Altı Topluluğu) KYH

                            “Helyum Soluma” (Su Altı Topluluğu) PA

                            “Masal Masal İçinde, Oyun Oyun İçinde Masal Yarışmaları”(Çocuk Aklım Topluluğu) PA

                            “Kanji Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Geçici Dövme Yapımı” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Origami Yapma Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

11.00       “MM İnişi” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) MM

12.00       “T-Shirt Boyama” (Su Altı Topluluğu) PA

12.00       “Uçurtma Şenliği” (Çevre Topluluğu) ST

12.30       “Balık Bilme Yarışması” (Su Altı Topluluğu) PA

12.30       “Türk Yayı ile Ok Atmak İster Misin?” (Sayokan Grubu) TFS

12.30       “Personel Halk Oyunları Topluluğu Gösterisi” (PERHOT)(Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

12.30       “Yaratıcı Drama Etkinliği” (Psikoloji Topluluğu) PA

12.30       “Motif Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

13.00       “Stencil Atölyesi” (Mimarlık Topluluğu) PA

13.00       “Hardcase Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

13.00       “Hulahop Çevirme Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

13.00       “Gaz Beton Şekillendirme Etkinliği” (Yapı Topluluğu) PA

13.00       “Türkmenistan Müzik Dinletisi” (Türkmenistan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

13.00       “Endonezya Film Gösterimi” (Endonezya) (Uluslararası GençlikTopluluğu) KKM-D

13.30       “Elma Yeme Yarışması” (Gıda Topluluğu) PA

14.00       “Lage Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

14.00       “Twister Oynuyoruz” (Uluslararası Öğrenci Değişim Topluluğu) PA

14.00       “Romantik Flüt Konseri” (Flüt Yrd.Doç.Müjdat Gürol&Piyano Yrd.Doç.Dr.Kaan Yüksel) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-A

14.00       “Demkar Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-B

14.00       “90’lar Bilgi Yarışması” (İletişim Topluluğu) TS

14.00       “Konuşuyoruz: Kampüste Homofobi; Neden Homofobi Karşıtı Mücadeleye İhtiyacımız Var?” (Sosyoloji Topluluğu) PA

14.00       “İran Müzik Dinletisi” (İran) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

14.00       “Sandalye Kapmaca” (Psikoloji Topluluğu) PA

14.00       “Selahaddin Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

14.00       “Dalış Ekipmanı Kuşandırma” (Su Altı Topluluğu) PA

14.00       “Tarihi Kıyafetlerle Fotoğraf Çekimi” (Tarih Topluluğu) PA

14.30       “Yeni Başlayanlar İçin 3 Top Çevirme Atölyesi” (Jonglörler Topluluğu) PA

14.30       “Halat Çekme Turnuvası” (İzci Topluluğu) PA

15.00       “Fildişi Kule Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

15.00       “International Quiz” (Uluslararası Öğrenci Değişim Topluluğu) PA

15.00       “Dans Gösterisi” (Eşli Danslar Topluluğu) KKM Önü

15.00       “Danimarka Film Gösterisi-A Family” (Danimarka) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-D

15.30       “Midnight Jazz Ensemble Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

15.30       “Algı Yanılsamalarıyla İlgili Yanılsama Gösterisi” (Psikoloji Topluluğu) PA

16.00       “Balkan Topluluğu Dans Gösterisi” (Balkan Topluluğu) UFS

16.00       “Leblebi Tozuyla Tekerleme Söyleme Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

16.30       “Dementia Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

17.30       “Asırların Şarkıları” Konser: Solist Yıldız İbrahimova, Piyano Jivko Petrov, Vurmalı Sazlar Hristo Yotsov, Kontrbas Vesselin Vesselinov (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-KK

19.00       “Düşbaz Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

20.00       “Şevval Sam Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

 

10 MAYIS 2012 PERŞEMBE

 

Tüm Gün:            “Müzik Yayını” (Radyo Topluluğu) TKÇ

                            “90’lar Sergisi” (İletişim Topluluğu) PA

                            “İmkansız Merdivene Tırmanma Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

Terreiro de Fronteiras-Terreiro em Movimento-Emrah Kartal Multimedya Sergisi” (Brezilya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM Sergi Salonu

                            “Arc-Trap Oyunu” (Okçuluk Topluluğu) TK

                            “Seksek Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Telden Yüzük Geçirmece Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Atari Oyunları” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Değiş Tokuş Standı” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Havuzda Dalış” (Su Altı Topluluğu) KYH

                            “Kanji Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Geçici Dövme Yapımı” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Origami Yapma Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Helyum Soluma” (Su Altı Topluluğu) PA

                            “Masal Masal İçinde, Oyun Oyun İçinde Masal Yarışmaları” (ÇocukAklım Topluluğu) PA

11.00       “MM İnişi” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) MM

11.30       “T-Shirt Boyama” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) PA

12.00       “Türk Halk Müziği Konseri” (ODTÜ Personel Korosu) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) TS

12.30       “Bad Bull Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

12.30       “Türk Yayı ile Ok Atmak İster Misin?” (Sayokan Grubu) TFS

13.00       “Acid Band Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

13.00       “Yaratıcı Drama Etkinliği” (Psikoloji Topluluğu) PA

13.00       “Finlandiya Film Gösterimi-10 Finnish Architectc” (Finlandiya) (UluslararasıGençlik Topluluğu) KKM-D

13.00       “Bardak Çekme Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

13.00       “İllüzyon Gösterisi” (Psikoloji Topluluğu) PA

13.00      “Özbek Pilavı İkramı” (Özbekistan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UF

13.00       “Kokeshi (Tahta Boyama) Atölyesi” (Türk- Japon İletişim Topluluğu) UF

13.30       “Topkek Yeme Yarışması” (Gıda Topluluğu) PA

13.30       “Dans Gösterisi ve Workshop” (Eşli Danslar Topluluğu) KKM Önü

14.00       “Taso Turnuvası” (İletişim Topluluğu) PA

14.00       “Dalış Ekipmanı Kuşandırma” (Su Altı Topluluğu) PA

14.00       “Azerbaycan Dans Gösterisi” (Azerbaycan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

14.00       “Sandalye Kapmaca” (Psikoloji Topluluğu) PA

14.00       “Ritim Atölyesi” (Sosyoloji Topluluğu) PA

14.00       “Ebru Yapım Atölyesi” (Tarih Topluluğu) PA

14.00       “Budala Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

14.00       “Standart Jazz Quartet Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

14.30       “Kutumda Ne Var? Yarışması” (İzci Grubu) PA

14.30      “Yeni Başlayanlar İçin Poi Çevirme Atölyesi” (Jonglörler Topluluğu) PA

15.00      “Oda Tiyatrosu: Matruşka” (Ritüel Sanat Merkezi) (UluslararasıGençlik Topluluğu) KKM-B

15.00       “Mahalle Maçı” (İletişim Topluluğu) PA

15.00       “DASTİ Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

15.00       “Limbo Dans Yarışması” (İletişim Topluluğu) TS

15.00       “Norveç Film Gösterimi-Who Loved Yngve” (Norveç) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-D   

15.30       “Falsetto Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

15.30       “Algı Yanılsamalarıyla İlgili Yanılsama Gösterisi” (Psikoloji Topluluğu) PA

16.00       “Anadolu Üniversitesi Vurmalı Çalgılar Topluluğu Gösterisi” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) MA

16.00       “Çerkes Düğünü” (Kuzey Kafkasya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

16.00       “Bilye Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

16.00       “Dans Atölyesi: Queer Tango” (Sosyoloji Topluluğu) PA

16.00       “Arnavutluk Dans Gösterisi” (Arnavutluk) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

16.30       “Ali Erel Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

17.00       “Terreiro de Fronteiras-O Alumioso Konseri” (Di Freitas Brezilya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-KK

18.00       “Neyse Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

19.00       “Gren Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

20.15       “Mor ve Ötesi Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST


11 MAYIS 2012 CUMA


Tüm Gün:            “Müzik Yayını” (Radyo Topluluğu) TKÇ

                            “90’lar Sergisi” (İletişim Topluluğu) PA

Terreiro de Fronteiras-Terreiro em Movimento-Emrah Kartal Multimedya Sergisi” (Brezilya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM Sergi Salonu

                            “Arc-Trap Oyunu” (Okçuluk Topluluğu) TK

“İmkansız Merdivene Tırmanma Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Seksek Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Telden Yüzük Geçirmece Oyunu” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Atari Oyunları” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Değiş Tokuş Standı” (İletişim Topluluğu) PA

                            “Havuzda Dalış” (Su Altı Topluluğu) KYH

                            “Helyum Soluma” (Su Altı Topluluğu) PA

                            “Kanji Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Geçici Dövme Yapımı” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Origami Yapma Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Masal Masal İçinde, Oyun Oyun İçinde Masal Yarışmaları” (ÇocukAklım Topluluğu) PA

11.30       “MM İnişi” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) MM

11.30       “T-Shirt Boyama” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) PA

12.00       “Uluslararası Yemek Festivali” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UF

12.00       “Konuşuyoruz: Erkek Dediğin Ne Ola Ki?” Erkeklik’in Toplumsal İçeriği Üzerine Notlar” (Sosyoloji Topluluğu) PA

12.30       “Treasure Hunt” (Bilim Kurgu Fantezi Topluluğu) Başlangıç: PA

12.30       “Türk Yayı ile Ok Atmak İster Misin?” (Sayokan Grubu) TFS

12.30       “Trio Dino Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

12.30       “Yaratıcı Drama Etkinliği” ( Psikoloji Topluluğu) PA

13.00       “Limbo Dans Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

13.00       “Revolver Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

13.00       “Pakistan Dans Gösterisi” (Pakistan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

13.00       “Fransa Film Gösterimi-La soif du monde” (Fransa) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-D

13.30       “Tavla Turnuvası” (Gıda Topluluğu) PA

13.30       “KVN Sahne Gösterisi” (Avrasya Topluluğu) KKM-B

13.30       “Dans Gösterisi ve Workshop” (Eşli Danslar Topluluğu) KKM Önü

14.00       “Dalış Ekipmanı Kuşandırma” (Su Altı Topluluğu) PA

14.00       “Test Saati: Homofobi ve Transfobi Notunuzu Hemen Öğrenin” (Sosyoloji Topluluğu) PA

14.00       “Alper Mortaş-Grup CALO Flamenko Dinletisi” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-A

14.00       “Sandalye Kapmaca” (Psikoloji Topluluğu) PA

14.00       “90’lar Şarkıları Karaoke Yarışması” (İletişim Topluluğu) PA

14.00       “P.A.S.T Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

14.00       “Hissiyato Legato Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

14.00       “Mangala Oyunu” (Tarih Topluluğu) PA

14.30       “Kaptan Kanca Oyunu” (İzci Grubu) PA

14.30       “Yeni Başlayanlar İçin Sopa Çevirme Atölyesi” (Jonglörler Topluluğu) PA

15.00       “Rugburn Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

15.00       “Endonezya Müzik Dinletisi ve Dans Gösterisi” (Endonezya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

15.30       “Algı Yanılsamalarıyla İlgili Yanılsama Gösterisi” (Psikoloji Topluluğu) PA

15.30       “Orçun Babak Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

16.00       “Taso Turnuvası” (İletişim Topluluğu) PA

16.00       “Terreiro de Fronteiras-Di Freitas ve ODTÜ öğrencilerinin ortak müzik etkinliği” (Brezilya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS
16.00       “Tiyatro: Franca’ya Gelen Mektup” (Genç Yazarlar Topluluğu) MA

16.00       “Balkan Topluğu Dans Gösterisi” (Balkan Topluluğu) UFS

16.30       “Golden Virginia Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

17.00       “Boğaziçi Caz Korosu Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-KK

18.00       “Eski 45’likler Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

19.00       “Funk Alaturka Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

19.45       “Uluslararası Futbol Turnuvası Ödül Töreni” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST            

20.00       “Eşli Danslar Topluluğu Dans Gösterisi” (Eşli Danslar Topluluğu) ST

20.15       “Bedük Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

21.00       “Ateş Gecesi” (Jonglörler Topluluğu) ST

 

12 MAYIS 2012 CUMARTESİ


Tüm Gün:            “Müzik Yayını” (Radyo Topluluğu) TKÇ

                            “Havuzda Dalış” (Su Altı Topluluğu) KYH

                            Terreiro de Fronteiras-Terreiro em Movimento-Emrah Kartal Multimedya Sergisi” (Brezilya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM Sergi Salonu

                            “Arc-Trap Oyunu” (Okçuluk Topluluğu) TK

                            “Helyum Soluma” (Su Altı Topluluğu) PA

                            “Kanji Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Geçici Dövme Yapımı” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

                            “Origami Yapma Atölyesi” (Türk-Japon İletişim Topluluğu) UF

11.00       “MM İnişi” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) MM

11.00       “Kendi Zihgir’ini Yap” (Sayokan Grubu) TS

11.00       “Japonya Hükümeti Eğitim Bursları Tanıtım Toplantısı” (Japonya) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) MM-25

11.30       “T-Shirt Boyama” (Dağcılık ve Kış Sporları Topluluğu) PA

12.00       “Uluslararası Fuar Yürüyüşü” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) EBİ Çarşısı Önünden Uluslararası Fuar Alanına

12.00       “Uluslararası Moda Gösterisi” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UF

12.00       “Masal Yarışmaları Şampiyonluk Mücadelesi” (Çocuk Aklım Topluluğu) PA

12.30       “Geç’erken Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

12.30       “Türk Yayı ile Ok Atmak İster Misin?” (Sayokan Grubu) TFS

13.00       “Pankart Atölyesi” (Sosyoloji Topluluğu) PA

13.00       “Gitar&Ney Dinletisi” (Uygar Erkuş&Sercan Peşan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) TS

13.00       “Gaz Beton Şekillendirme Etkinliği” (Yapı Topluluğu) PA

13.00       “Roma Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

13.00       “Tacikistan Dans Gösterisi” (Tacikistan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

13.00       “Danimarka Film Gösterimi-A Better World” (Danimarka) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-D

14.00       “Flamenko Gösterisi” (Ankara Flamenko Derneği) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-A

14.00       “Dalış Ekipmanı Kuşandırma” (Su Altı Topluluğu) PA

14.00       “Doğu-Batı Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) MA

14.00       “Azerbaycan Müzik Dinletisi” (Azerbaycan) (Uluslararası Gençlik Topluluğu) UFS

14.00       “Restless Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

14.00       “Safa Bolat Şenlik Bandosu Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

14.00       “Twister Oynuyoruz” (Uluslararası Öğrenci Değişim Topluluğu) PA

14.00       “Cicibebe Yeme Yarışması” (Çocuk Aklım Topluluğu) PA

14.00       “Sandalye Kapmaca” (Psikoloji Topluluğu) PA

14.30       “Elma Yeme Yarışması” (İzci Grubu) PA

15.00       “Kind’a Blue Blues Band Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

15.00       “International Quiz” (Uluslararası Öğrenci Değişim Topluluğu) PA

15.00       “Balkan Müzikleri ve Halk Dansları Gösterisi” (Balkan Topluluğu) UFS

15.30       “Algı Yanılsamalarıyla İlgili Yanılsama Gösterisi” (Psikoloji Topluluğu) PA

15.30       “Parfüm Konseri” (Caz Topluluğu) KKM Önü

16.00       “Tiyatro: Leyla’nın Evi” (Tiyatrokare) (Eğitim Fakültesi - Uluslararası Gençlik Topluluğu) KKM-KK

16.30       “Gergedan Konseri” (Müzik Toplulukları) MTS

18.30       “Afra Tafra Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

19.30       “On-Off Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

20.00       “Levent Yüksel Konseri” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ST

21.00       “Dorm Disco-Dj Future” (Uluslararası Gençlik Topluluğu) ABS