KÜLTÜR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ


Eğitimler-Atölyeler-Sunumlar

 


KLASİK-FLAMENKO-POP VE ELEKTRO GİTAR KURSU

 

ODTÜ Öğrenci, Personel ve Personel çocukları için CAZ TOPLULUĞU tarafından Aktan Odabaşı’nın eğitmenliğinde düzenlenen Klasik-Flamenko-Pop ve Elektro Gitar kurslarına yeni kayıtlar devam etmektedir.

Ders Grupları

2 kişilik grup                         

3 kişilik grup                        

4 kişi ve üzeri                      

Aylık 4 saat ders (ders süresi 60 dk.)

Yer: A4 Barakası

Not: Gitarı olmayan kursiyerler için eğitmen tarafından sağlanacak ödünç gitar, kurs sonuna kadar öğrencide kalacaktır.

Kurs saatleri ve ödünç gitar için tel: 0532 314 52 49

Gitar öğretmeni Aktan ODABAŞI, Trinity College of Music gitar bölümü diplomalıdır.


08 EKİM 2017-08 OCAK 2018

 

Güzel Sanatlar Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince her Pazar günü Burak Altuni'nin eğitmenliğinde "Çok Sesli Koro" eğitimi düzenlenmiştir.

Yer: A-4 Barakası Piyanolu Oda                                  Saat: 12.00

 

10 EKİM-14 ARALIK 2017


Amatör Fotoğrafçılık Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Salı ve Perşembe günleri topluluk üyeleri Uğurcan Çakal ve Mehmet Emin Binici eğitmenliğinde "Temel Fotoğraf ve Karanlık Oda Kursu" düzenlenmiştir.

Yer: Topluluk Odası (Topluluklar Barakası)                                             Saat: 18.00                  

 

16 EKİM 2017-05 OCAK 2018

Klasik Türk Müziği Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince enstrüman dersleri düzenlenmiştir.

Yer: Topluluk Binası

Enstrüman Dersleri:

Ud Dersi: Salı 18.00-20.00 Yağmur Yıldırım

Keman Dersi (Başlangıç): Pazartesi 18.00-20.00 Ozan Utku Dönmez

Keman Dersi (Orta): Pazar 14.00-16.00 Gökçe Nihan Taşkın

Keman Dersi : Çarşamba 18.00-20.00 Poyraz Acarsoy

Klarnet Dersi: Cumartesi 18.00-20.00 Nuri Yılmaz

Ney Dersi: Perşembe 18.00-20.00 Engin Kahraman

Ritim Dersi: Cuma 18.00-20.00 Yalmaç Kutlu                      

 

18 EKİM-29 ARALIK 2017

 

Arkeoloji Topluluğu tarafından topluluk üyelerinin konuşmacı olarak katılacağı sunumlar düzenlemiştir.

Yer: Topluluk Odası (Topluluklar Barakası)                                             Saat: 18.00

18 Ekim 2017 Doruk Işıkcı “Antik Yunan Metinlerinin Dil ve Kökenleri”

25 Ekim 2017 Kaan Uslu “Hadrianus”

01 Kasım 2017 İrem Sayılgan “Antik Yunan’da Bilimsel Düşüncenin Gelişimi”

08 Kasım 2017 Onur Yüksel “Son Veriler Işığında Çatalöyük”

10 Kasım 2017 Şakir Karakoç “Arkeoloji’de Kuramlar ve Yöntemler”

15 Kasım 2017 Taner Arslan “Pers İmparatorluğu”

22 Kasım 2017 Enis Çelik “Galatlar”

29 Kasım 2017 Emrah Kolbaşı “Bizans İmparatoriçeleri”

06 Aralık 2017 Eymir Ege Aldemir “Aşıklı Höyük”

13 Aralık 2017 Özce Özceçelik “Antik Müzik Aletleri”

20 Aralık 2017 Gamze Akıntı “Antik Mısır”

29 Aralık 2017 Doğa Şahin “Mavi Anadoluculuk”

 

16 EKİM-29 KASIM 2017

 

Makina ve İnovasyon Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Pazartesi ve Çarşamba günleri saat 17.30'da topluluk üyeleri Alptuğ Öztaşkın ve Elif Cüce'nin eğitmenliğinde "Elektrik ve Mekanik" konulu eğitimler düzenlenmiştir.

16 Ekim   Matematik Bl.M-13     "Elektrik Giriş"

18 Ekim   Matematik Bl.M-13     "Mekanik Giriş"

25 Ekim   Fizik Bl.P-2                 "Malzeme"

30 Ekim   Fizik Bl.P-3                 "Devre El.1"

01 Kasım Fizik Bl.P-2                 "Üretim"

06 Kasım Fizik Bl.P-3                 "Devre El.2"

08 Kasım Fizik Bl.P-2                 "Mekanik Tasarım 1"

13 Kasım Fizik Bl.P-3                 "Mantık ve Algoritma 1"

15 Kasım Fizik Bl.P-2                 "Mekanik Tasarım 2"

22 Kasım Fizik Bl.P-2                 "Enerji"

27 Kasım Fizik Bl.P-3                  "Mantık ve Algoritma 2"

29 Kasım Fizik Bl.P-2                  "Fluid"

 

17 EKİM 2017-06 OCAK 2018

 

İletişim Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince köy okullarına kütüphane kurmak amacıyla "Kitap Toplama Kampanyası" düzenlenmiştir. Bu amaçla Bölümlere ve Yurtlara kitap toplama kutuları konulacaktır.

 

18 EKİM-15 KASIM 2017

 

Sosyoloji Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince her hafta Çarşamba günleri sunum, film ve kitap atölyeleri düzenlenmiştir.

Yer: Beşeri Bilimler B-08                                            Saat: 17.45

18 Ekim   Kitap Atölyesi "Memleket Hikayeleri 1"

25 Ekim   Sunum "90'lar Kliplerinde Toplumsal Cinsiyet ve Toplumsal Değişim"

01 Kasım Film Atölyesi

08 Kasım Kitap Atölyesi "Memleket Hikayeleri 2"

15 Kasım Film Atölyesi "Toplumsal Cinsiyet"

 

19 EKİM-28 ARALIK 2017

 

Kitap Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince iki haftada bir Perşembe günleri "Kitap Okuma-Değerlendirme Toplantıları" düzenlenmiştir.

Yer: Beşeri Bilimler B-08                                              Saat: 17.30

19 Ekim    "Cesur Yeni Dünya" Aldous Huxley

02 Kasım  "İçimizdeki Şeytan" Sabahattin Ali

16 Kasım  "Yeraltından Notlar" F.M.Dostoyevski

30 Kasım  "1984" George Orwell

14 Aralık   "Bulantı" Jean-Paul Sartre

28 Aralık   "Bir Kadının Yaşamından 24 Saat" Stefan Zweig

 

19 EKİM-28 ARALIK 2017

 

Japon Kültür Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Perşembe günleri Burak Durak eğitmenliğinde Japonca, Çarşamba günleri Ahmet Emir Gökçe ve Başak Özaydemir eğitmenliğinde  Çizim ve Salı günleri Deniz Bilgen eğitmenliğinde Origami dersleri düzenlenmiştir.

Yer: Fizik Bölümü P-4                                                      Saat: 17.30

 

19 EKİM-07 ARALIK 2017


Güzel Sanatlar Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Perşembe günleri topluluk üyesi Emrah Şentürk eğitmenliğinde "Fotoğrafçılık Kursu" düzenlenmiştir.

Yer: Fizik Bölümü P-5                                                      Saat: 17.30

 

19 EKİM 2017-04 OCAK 2018

 

Amatör Astronomi Topluluğu tarafından topluluk üyelerinin konuşmacı olarak katılacağı sunumlar ve belgesel gösterimleri düzenlemiştir.

Yer: Fizik Bölümü Cavid Erginsoy Seminer S.                Saat: 18.00

19 Ekim 2017 “Gökyüzüne Giriş”

26 Ekim 2017 “Güneş Sistemi”

09 Kasım 2017 “Ötegezegenler”

16 Kasım 2017 “Astrobiyoloji Öncesi”

23 Kasım 2017 “Staja Gittik Ne Yaptık?”

30 Kasım 2017 Astrofotoğrafçılık Atölyesi

07 Aralık 2017 “Meteorlar”

14 Aralık 2017 “Yıldız Evrimi”

21 Aralık 2017 “Cosmos Belgesel Gösterimi”

26 Aralık 2017 “Eyes On The Skies Belgesel Gösterimi”

04 Ocak 2017 “Hubble Belgesel Gösterimi”

 

22 EKİM-24 ARALIK 2017


Güzel Sanatlar Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Pazar günleri Sinan Tuncer'in eğitmenliğinde "Desen Kursu" düzenlenmiştir.

Yer: A4 Barakası Sandalyeli Salon                               Saat: 09.30/13.30

 

25 EKİM-28 ARALIK 2017

 

Uzak Doğu Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Çarşamba günleri 1.kur Seulgi Lee eğitmenliğinde ve Perşembe günleri 2. kur Kim Young eğitmenliğinde Korece Dersi" düzenlenmiştir.

Yer: Fizik Bölümü P-1                                                   Saat: 17.30

 

31 EKİM-26 ARALIK 2017

 

Klasik Gitar Topluluğu tarafından topluluk üyelerinin eğitmenliğinde Salı günleri "Teorik Gitar Dersleri" düzenlenmiştir.

Yer: Fizik Bölümü                                                            Saat: 18.30

 

31 EKİM 2017-08 OCAK 2018

 

Türk Halk Bilimi Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince enstrüman ve halk oyunları kursları düzenlenmiştir.

Yer: THBT Binası

Bağlama Kursu

Pazartesi 18.30-20.00 Fatih Acun/Utkan Mesci

Çarşamba 18.30-20.00 Aydın Doğan

Cuma 18.30-20.00 Yağmur Tiryaki/Ali Nuri Güneşdoğdu

Cumartesi 13.00-15.00 Kıvanç Çakır

Cumartesi 15.00-17.00 Cenk Güray

Ritm Kursu

Perşembe 19.00-21.30

Berat Can Cengiz/Enes Bahar/Mert Özmen/Mustafa Göçer/Ziya Öğütçü

Halk Oyunları-Trabzon

Pazartesi 18.30-21.30 Utku Civelek/Özge Güven/Sezil Solta

Halk Oyunları- Temel Adım

Çarşamba 18.30-21.30 Saadet Kandaz/Merve Seren

Halk Oyunları-Erzurum Bar

Cumartesi 18.30-21.30 Orkun Alpaslan


08 KASIM 2017-17 OCAK 2018


Engelsiz ODTÜ Topluluğu tarafından 2017-2018 ders yılı 1.dönemi süresince Sinan Yıldırım (Anakent Sağırlar Derneği Başkanı) ve Özge Gürkök'ün eğitmenliğinde Çarşamba ve Perşembe günleri "İşaret Dili Eğitimi" düzenlenmiştir.

Yer: Topluluk Odası (Kütüphane Rezerv Kısmı)                          Saat: 18.00

 

10 KASIM-18 ARALIK 2017

 

Arge Topluluğu tarafından topluluk üyelerinin eğitmenliğinde aşağıda deteyları sunulan eğitimler düzenlenmiştir.

Yer: MM-125                                                                                Saat: 17.30

10 Kasım "Takım Oluşturma"

13 Kasım  "Proje Yönetimi" MM-25

20 Kasım  "Liderlik" MM-25

27 Kasım  "Etkili İletişim"

01 Aralık   "Girişimci Sorunu Nasıl Çözer?"

04 Aralık   "İş Fikri Üretme"

11 Aralık   "Mutluluk"

18 Aralık   "Feedback (Geri Besleme)"

 

08 KASIM 2017

 

Verimlilik Topluluğu tarafından McKinsey Şirket Yetkililerinin katılımıyla "Case Interview" workshop çalışması düzenlenmiştir.

Yer: MM-25 Salonu                                                                      Saat: 16.40

 

09 KASIM 2017

 

Verimlilik Topluluğu tarafından Astra Zeneca şirket yetkililerinin katılımıyla "Kişisel Gelişim" konulu eğitim düzenlenmiştir.

Yer: MM-25 Salonu                                                                      Saat: 09.00